חמשת הטיפים לאיזון בין עבודה לבין המשפחה בזמן המגפה

- פרסומת -

הגדירו מקומות עבודה ברחבי הבית .1

למבוגרים: עבודה במקום אחד יכולה להוביל לתפוקה נמוכה בעבודה. חשוב למצוא פינה שקטה שתוכלו לעבוד בה ללא הפרעות. אבל שימו לב, חשוב להחליף מידי פעם את המקום בו אתם עובדים.

לילדים: שינוי סביבתי גם יכול להועיל לילדים, בדומה למה שהם עוברים בבתי הספר. נסו לעזור להם להקים כיתות מאולתרות ברחבי הבית וכך תמנעו מהם לשבת במקום אחד.

2. תמצאו את האיזון בין עבודה להפסקה

למבוגרים: דדליינים אינם מפסיקים רק בגלל שאנחנו עובדים מהבית. נסו להשתמש באפליקציה על מנת להתרכז. האפליקציה תוכל לעזור לכם לעקוב אחר זמן העבודה שלכם ולהזכיר לכם מתי מגיע לכם לקבל מנוחה.

לילדים: תלוי בגילים שלהם, ילדים צריכים לקבל הפסקה לאחר זמן של התרכזות בדבר מסוים בדיוק כמו מבוגרים. במקום להוציא אותם מריכוז בזמן שהם עושים משהו, מומלץ להחליף נושאים במהלך התעסוקה שלהם ולשנות להם את המקום בו הם נמצאים.

3. שמרו על הבריאות והנפש

הורים וילדים ביחד, חייבים להכניס פעילות לשגרת היום שלהם, במיוחד במהלך הבידוד. במידה ותוכלו לצאת לטייל באוויר בפתוח מידי יום זה יכול להיות נהדר! במידה ולא, נסו לשלב פעילות גופנית כלשהי שתהיה מועילה גם לכם וגם לילדכם, למשל: ריקוד ופעילות אירובית.

4. הישארו בקשר עם אנשים אחרים ופרודוקטיביים

למבוגרים: במידה ואתם מתקשים לשמור על איזון בין העבודה לבין ההורות, אין ממה להתבייש מלבקש מהקולגות שלכם לעזור לכם בלוח הזמנים שלכם בעבודה. זה יכול לעזור למצוא את לוח הזמנים המתאים לכם לצרכי הבית.

לילדים: שימו לב שהבידוד לא גורם לבידוד חברתי ועזרו להם לשמור על קשר עם החברים שלהם. לאחר שעות הלימודים תעודדו אותם לבצע פעילות חברתית כלשהי דרך שיחות וידאו.

5. חלקו את מטלות הבית

למבוגרים: אף אחד לא מצפה מהבית להיות מצוחצח, במיוחד אם אתם נמצאים כל היום בבית. סביבה נקייה ומסודרת יכולה להוריד את המתח והחרדה בצורה משמעותית. זאת פחות דאגה לחשוב עליה, תנסו לחלק את מטלות הבית בין כל חברי המשפחה!

לילדים: ילדים לא כל כך אוהבים לנקות, אבל הם יכולים לבצע מטלות קטנות אם תשלבו אותם בצורת משחק. נסו לעודד אותם לשחק בחפש את המטמון בכך שהם יאספו את כל הצעצועים שלהם למקום אחד וכך תוכלו לנוח אחרי יום עבודה ארוך.

אם לדעתכם המאמר הזה שימושי, תדאגו לשתף אותו עם מישהו אחר שישמש גם אותם.