Najsprytniejsze i najbardziej przyjazne środowisku wskazówki na nowe życie torebek po herbacie

- Advertisement -

Supernawóz

Liście herbaty mają wysoką zawartość azotu, co doskonale wpływa na podniesienie wartości odżywczych gleby. Jeśli używasz herbaty w torebkach ekologicznych, możesz zakopać je tak, jak są, ale pamiętaj o usunięciu torebek sztucznych, jeśli chcesz wykorzystać liście. Zaparzone wcześniej liście można również położyć na wierzchniej warstwie gleby jako formę ściółki – pozwoli to trzymać chwasty z dala i pomoże zwiększyć wilgotność gleby.

Dobry sposób na wszelkie robactwo

Torebki po herbacie Teabagi są świetne w odstraszaniu wszelkiego rodzaju owadów od Twoich cennych kwiatów. Ich zapach jest nieprzyjemny dla szkodników, dlatego warto rozważyć rozmieszczenie zużytych torebek wokół roślin, które wydają się cierpieć z powodu szkodników.

Wzbogać swój komPoczta

Jeśli regularnie komPocztaujesz resztki kuchenne, liście herbaty mogą być doskonałym sposobem na przyspieszenie procesu rozkładu. Liście herbaty należy zmieszać z 1 częścią świeżych odpadów kuchennych o wysokiej zawartości azotu i 3 częściami odpadów bogatych w węgiel, takich jak suche liście.

Wygodniejsze podlewanie

Torebki po herbacie pochodzenia organicznego mogą być używane jako dodatkowy element, który pozwoli utrzymać rośliny w dobrej kondycji dzięki zakopaniu ich bezpośrednio przy korzeniach. Pomoże to w zatrzymaniu wilgoci i uwolnieniu składników odżywczych bezpośrednio do ziemi.

Kiełkowanie

Sadzonki same w sobie są kłopotliwe do wyhodowania, ale liście herbaty mogą trochę pomóc w przyspieszeniu tego procesu! Zmieszaj zużyte liście herbaty z ziemią, gdy planujesz kiełkowanie dowolnej sadzonki. Zapewnia to doskonały zastrzyk substancji odżywczych do gleby, a także wspomaga rozkład łuski nasion. Wypróbuj tę sztuczkę w przypadku roślin, które są trudne do wyhodowania z nasion!

Wstrętne koty

Masz problem z kotami wchodzącymi na twoje rabaty? Spróbuj umieścić wokół roślin zużyte torebki z herbatą, a nawet fusy z kawy – koty nienawidzą tego zapachu i przestaną wałęsać się po Twoim ogrodzie, jeśli skorzystasz z tej wskazówki. Działa to również w domu – jeżeli Twój kot lubi skubać rośliny doniczkowe, umieść w doniczce torebki po herbacie, aby skutecznie zniechęcić je do tego niszczycielskiego Pocztaępowania!